Nie masz czasu malować się lub zajmuje ci to zbyt dużo czasu? Zdecyduj się na makijaż permanentny?
Czym jest makijaż permanentny?
Makijaż taki jest alternatywą dla tradycyjnego makijażu i w przeciwieństwie do niego utrzymuje się przez kilka lat. Umożliwia skorygowanie linii ust, powiększenie konturu lub wypełnienie ich kolorem, poprawę kształtu brwi, namalowanie kresek na górnej i dolnej powiece. Makijaż permanentny przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn, stosowany może być w przypadku każdego typu skóry. Jak w skrócie wygląda wykonanie makijażu permanentnego? Między komórki wprowadzone zostają naturalne pigmenty, które nie uczulają i nie są toksyczne. Przed zabiegiem dokonuje się miejscowego znieczulenia.
Makijaż permanentny brwi można wykonywać metodą tradycyjną, zwaną inaczej metodą cienia lub metodą piórkową (kreskową/ włoskową), wykonywaną ręcznie. Pierwsza z nich dedykowana jest osobom, które nie są zadowolone z kształtu, barwy lub gęstości brwi. Zabieg polega na narysowaniu małych kresek na łuku brwiowym, a efekt utrzyma się od trzech do pięciu lat. W drugiej metodzie koloryzacja brwi wykonana jest na całej jej powierzchni. Metoda polecana jest paniom, które nie boją się mocno podkreślonych brwi.
Makijaż permanentny ust polega na narysowaniu i uwydatnieniu konturu oraz na dodaniu koloru wargom. Zabieg przeznaczony jest dla pań, które posiadają wąskie usta, a ich kolor zlewa się z kolorem karnacji.
Makijaż permanentny górnej powieki polecany jest każdej kobiecie. Grubość i kształt kreski dobierane są indywidualnie. Kreski rysuje się między rzęsami i są lekko podniesione w zewnętrznym kąciku oka. Natomiast kreski dolne nie są przeznaczone dla każdego, a zabieg ten wymaga wcześniejszej konsultacji. Cienka kreska na dolnej powiece pozwala powiększyć i poszerzyć oko.
Przeciwwskazaniami do wykonania permanentnego makijażu są: ciąża, wysoka gorączka, choroby nowotworowe, skórne i serca, padaczka, przyjmowanie sterydów, leków przeciwzakrzepowych, antybiotyków i retinoidów, stany zapalne skóry i powiek, choroby oka.
Jak pielęgnować skórę po zabiegu?
Miejsce, w którym wykonywany był makijaż permanentny, smarować trzeba wazeliną przez tydzień trzy razy dziennie. Po zabiegu nie wolno korzystać z sauny, siłowni, basenu, solarium. Nie należy przebywać na słońcu, zabronione też jest wykonywanie makijażu.
Czy makijaż permanentny można usunąć?
Makijaż permanentny jest jak tatuaż, z tą różnicą, że ten pierwszy wykonywany jest w najbardziej wierzchnich warstwach skóry. Skuteczną i bezpieczną metodą usunięcia makijażu permanentnego jest użycie lasera, który powoduje niewielkie uszkodzenia barwnika w tatuażu, bez uszkodzenia skóry wokół.
Dodaj komentarz