Która z kobiet nie chciałaby mieć grubych i gęstych rzęs? Niestety nie wszystkie panie zostały tak hojnie obdarzone przez Matkę Naturę. Wybawieniem może okazać się dla nich zagęszczanie rzęs metodami objętościowymi.
Zagęszczanie rzęs – co to takiego?
Zagęszczanie rzęs polega na dodaniu objętości naturalnym rzęsom, które są słabe, cienkie, jasne i niezbyt gęste. Nadaje oczom wyrazistego wyglądu, a spojrzeniu – głębi. Rzęsy stają się grubsze, ciemniejsze i pełniejsze. Tylko profesjonalnie przeszkolona kosmetyczka może przeprowadzić zagęszczanie rzęs. Rodzaj rzęs, ich grubość, długość, a nawet kolor i stopień pokręcenia dobierane są indywidualnie; kosmetyczka kieruje się upodobaniami i potrzebami klientki; ze względu na swoją wiedzę i doświadczenie to ona podejmuje ostateczną decyzję co do wyglądu rzęs.
Salon kosmetyczny powinien posiadać odpowiednie narzędzia i materiały, które ułatwią zagęszczanie rzęs. Klej powinien być hipoalergiczny i przezroczysty, pęsetki wysterylizowane, rzęsy natomiast – wykonane z jedwabiu, poliestru lub futra norek syberyjskich. A na czym polega zagęszczanie rzęs? Kosmetyczka przykleja rzęsy do rzęs naturalnych klientki. W zależności od metody czas zabiegu waha się od około dwóch do trzech godzin; różni się również liczba doczepianych rzęs. Zagęszczanie rzęs to nie tylko doklejanie syntetycznych rzęs za pomocą kleju
Inną metodą jest używanie odżywek do rzęs. Zasadniczą różnicą między pierwszym a drugim sposobem jest to, iż odżywki oddziałują na nasze naturalne rzęsy; nie trzeba nosić na powiekach sztucznych rzęs, kępek lub pasków. Jednym z takich kosmetyków jest Nanolash. Zapewnia on rzęsom dogłębne odżywienie, wzmocnienie, a przede wszystkim (co zostało potwierdzone badaniami i testami klinicznymi) wydłużenie, pogrubienie i przyciemnienie. Aplikację przeprowadza się na oczyszczonej i suchej skórze powiek u nasady górnej i dolnej linii rzęs. Odżywki mogą używać alergicy i osoby noszące szkła kontaktowe.
Czym są metody objętościowe?
Zagęszczanie rzęs metodami objętościowymi to przyklejenie tylu rzęs, by stworzyć wrażenie gęstości włosków i jednocześnie nie obciążyć oczu. Rzęsy wykorzystywane podczas tych zabiegów są lżejsze i bardziej sprężyste niż rzęsy używane do wydłużania rzęs metodą 1:1. Wykonane są zazwyczaj z futra norki syberyjskiej. Najczęściej spotykanymi metodami objętościowymi są: 2:1, 3:1 (zwane inaczej metodą 3D), Extreme, Russian Style, Ultra Light Effect, metoda piórkowa, Million Lashes Effect i Hollywood Effect. W salonach kosmetycznych dostępne jest nawet zagęszczanie rzęs metodami od 2D do 8D.
Zagęszczanie rzęs metodami 2:1 i 3:1
Inna nazwa tych dwu sposobów to metoda 3D. Rzęsy nabierają głębi, a oczy są bardziej uwydatnione. Zagęszczanie rzęs metodą 3D polega na doczepieniu do jednej rzęsy naturalnej dwóch lub trzech rzęs sztucznych. Rzęsy używane w tej metodzie są elastyczne a zarazem miękkie i lekkie. Utrzymują się do dwóch miesięcy na powiece (pomijając zabiegi uzupełniające).
Zagęszczanie rzęs dolnych
Zagęszczanie rzęs dolnych jest uzupełnieniem całościowego efektu stylizacji oka. Warunek, który trzeba spełnić, to odpowiednia ilość naturalnych rzęs i równomierne ich rozłożenie na powiece. W zabiegu wykorzystywane są krótkie i cienkie rzęsy. Czas aplikacji wynosi około 30 minut.
Zagęszczanie rzęs innymi metodami objętościowymi
Zagęszczanie rzęs odbywać się może również metodami takimi jak:
- Extreme,
- Russian Style,
- Ultra Light Effect,
- metoda piórkowa,
- Million Lashes Effect
- Hollywood Effect.
Rzęsy są lżejsze i delikatniejsze, u podstawy zaś cieńsze, na środku rozszerzają się nieco, a na samym końcu znów się zwężają; używane są przeważnie rzęsy z futra norek syberyjskich.